Tiigipuu hooldus

Taastame Teie aluse tiigipuust pindade algse välimuse, soovikorral õlitame ja vahatame. Kontrollime ja vajadusel taastame vuugid ning tiigipuu fikseerituse tekil, et vesi ei satuks tiigiteki ja korpuse vahele. 

Tiigipuust tekke soovitame hooaja jooksul vähemalt paaril korral hooldada - kas ise või siis lasta seda teha professionaalidel. Kui lasta tekil korralikult ära pleekida ning pooridesse mustust koguda, võib hilisem hooldusprotsess tunduvalt mahukamaks ning kulukamaks osutuda. 

Naturaalse välimuse säilitamiseks peab tekki harjama tavalise harja, puhta vee ja spetsiaalse pesuainega. 

Õlitatud ja/või vahatatud tekkide puhul peab jälgima töödeldud pinna seisukorda, mitte lasta kuluda erinevaid kohti toonilt ebaühtlaseks- hiljem on tunduvalt raskem ühtlast tooni saavutada. Võib ka juhtuda, et ühtlast tooni ilma lihvimiseta ei saagi, mis omakorda kulutab tiigipuu paksust. 

NB! Ärge kasutage pesuks kangeid kodukeemiaid ja veelgi hullem pesurit. Kodukeemia lahustab tiigipuuõli ning pestes tuleb õli pealmisest pinnast välja, mistõttu hakkab puit järk-järgult lagunema ning Teie tiigipuust teki eluiga lüheneb tunduvalt.